Personkreds

Bestyrelse


Formand, DLF kredsformand, Lars Busk Fjelsted Hansen

   Næstformand, kommunikationschef Martin Bødker Krogh

Lærer Merete Svalgaard Knuhtsen


Programleder Mette Meulengracht Jesen

  Gymnasielærer Martin Hare
   Lærer Thomas Rasmussen

Direktion

Anne Mette Toftegaard, Adm. direktør


Jan Kamp Justesen, Direktør

Steen Holse Andersen, Direktør

Revision

  • ERNST & YOUNG Godkendt Revisionspartnerselskab
    c/o Postboks 250
    Osvald Helmuths Vej 4
    2000 Frederiksberg

    CVR: 30 70 02 28

Intern revision

  • Revisionschef Peter Nordvig Præst

Delegerede i valgområde 1-2 (Postnr. 1000-2990)

 

Lærer Gitte Winther

Grønnevej 249, 2830 Virum


 

Steen Jeppesen

Hvidovrevej 350 F, 2650


 

Fhv. formand Jan Trojaborg, Isafjordsgade 5, 1. th.

2300 København S 


 

Ida Brøkner Diemar

Rejsbygade 4, 2. sal, 1759 København V


 

Thomas Poulsen

Sankt Hans Gade 6A, 2. tv, 2100 København N


  

Pens. områdeleder Bodil Stauning Jensen

Hoffmeyersvej 10, 2000 Frederiksberg 

Delegerede i valgområde 3 (Postnr. 3000-3690)

 

Pens. Eric Brown,

Sandholmvej 19, 3450 Allerød

Lærer Merete Svalgaard Knuhtsen,

Jollen 89, 3070 Snekkersten


Gymnasielektor Hans Chr. Nielsen,

Egekærsvej 30, 3220 Tisvildeleje 

Delegerede i valgområde 4 (Postnr. 3700-3790)

 

Pens. overlærer Kjeld D. Carlsen,

Pilebroen 28, 3770 Allinge

 

 Direktør Finn Pedersen, 

Stettestræde 7C, 1-1, 3700 Rønne

Delegerede i valgområde 5 (Postnr. 4000-4599)

 

Pens. skoleleder Gunnar Boers, 

Strandmøllevej 164, 4300 Holbæk

 

Lærer Per Toft Haugaard,

Birkevænget 3, 4200 Slagelse 


Pens. gymnasierektor Iver Grunnet,

Holtenvej 4, 4230 Skælskør 

Delegerede i valgområde 6 (Postnr. 4600-4799)

 

Lærer Poul Erik Madsen,

Bakkevænget 1, 4652 Hårlev  


Seminarielektor Troels Tunebjerg,

Violvej 1, 4760 Vordingborg

Delegerede i valgområde 7 (Postnr. 4800-4990)

 

Pens. lærer Henrik Hansen,

Sortsøvej 32, 4850 Stubbekøbing  


Lærer Inger Mølgaard,

Gedservej 69, 4800 Nykøbing F 


Speciallærer Bente Mølgaard,

Vestergade 47, 4872 Idestrup


Delegerede i valgområde 8 (Postnr. 5000-5990)

 

Pens. lærer Ole Eggert,

Odensevej 63, 5500 Middelfart  

Lærer Lene Krongård Piekut,

Nyenstad 7, 5800 Nyborg


Lærer Edmond Pedersen,

Egevej 17, 5792 Årslev 


Forstander Esben Jensen,

Kirsebærvej 10, 5700 Svendborg 


Programleder Mette Meulengracht Jensen,

Monbergsvej 4, 5000 Odense C

Delegerede i valgområde 9 (Postnr. 6000-6990)

 

Konsulent Bjarne Toft,

Engdraget 75, 6760 Ribe 


Tidl. Skoleleder Gunnar Jensen,

Parkvej 7, 6261 Bredebro 

 

Lærer Kim Mousten Vestergaard,

Mågen 26, 6270 Tønder 


Pens. anbringelseskonsulent Bente Knudsen,

Søndergade 50, 6261 Bredebro 

 

Kommunikationschef Martin Bødker Krogh,

Sønderborgvej 12, 6000 Kolding 

Delegerede i valgområde 10 (Postnr. 7000-7990)

 

Lærer Rita Helbo Jensen,

Bøgens Kvarter 135, 7400 Herning 


Overlærer Finn Brask,

Ryesvej 6, 7500 Holstebro 

 

Lærer Thomas Rasmussen,

Niels Kjeldsensvej 8, 7100 Vejle 

 

Cand.Scient. Lea Qvottrup Larsen,

Fælledvej 36B, 7000 Fredericia

Delegerede i valgområde 11 (Postnr. 8000-8990)

 

Pens. overlærer Allan Søndergaard,

Højvej 33, 8471 Sabro  

 

Birthe Lundgaard,

Vildsvinehøjen 15, 8800 Viborg

Viceskoleleder Carsten Mørck-Pedersen,

Aløvej 25, Svejbæk, 8600 Silkeborg 

Pens. konsulent Keld Munnich Andersen,

Nordre Ringgade 119 st., 8200 Århus N


Pens. lærer Kurt Drammelsbæk Sørensen,

Stationsvej 20, 8981 Spentrup 


Cand.it. Tine Kanne Sørensen,

Dr. Margrethesvej 4A, 1., 8200 Århus N 

 

Censtorformand Hedvig Gerner Nielsen,

Frisenvoldvej 14, 8940 Randers SV

Delegerede i valgområde 12 (Postnr. 9000-9990)

 

Kredsformand Lars Busk Hansen,

Tøtmosen 39, 9800 Hjørring 


Pens. skolebibliotekar Ingeborg Kragh,

Blæsborgvej 31, 9220 Aalborg Ø 


Pens. teamleder Erling Schmidt,

Revlingbakken 40, 2 th., 9000 Aalborg  


Gymnasielærer Martin Hare Hansen,

Abelsgade 12, 9700 Brønderslev  


Byrådsmedlem/styrmand Ivan Leth,

Abildsgårdsvej 188, 9870 Sindal